UFO - Unlimited Film Operations Aktualności


“Mundial. Gra o wszystko” na Planete Doc Film Festival

Już niebawem! Pokazy filmu “Mundial. Gra o wszystko” na Planete Doc Film Festival w Warszawie i Wrocławiu. Zachęcamy do przebadania programu. Zainteresowanym podpowiadamy: 15 (21.30), 16 (14.30) i 19 (21.30) maja w Warszawie, 12 (21.30), 14 (14.30) i 17 (18.00) maja we Wrocławiu.

☞ Już jest plan projekcji – www.planetedocff.pl ‼
☞ Przedsprzedaż rusza: 3 maja Kinoteka / 4 maja Iluzjon.

“Moje jest inne” – produkcja KPH i UFO

Rozpoczęliśmy prace nad filmem dokumentalnym “Moje jest inne”, opowiadającym o sytuacji rodziców dzieci homoseksualnych w Polsce. Film w reżyserii Piotra Kielara powstaje dzięki współpracy UFO i Kampanii Przeciw Homofobii oraz z wykorzystaniem środków PISF na development.

“Mundial. Gra o wszystko” na festiwalach w obu Amerykach

W marcu i kwietniu “Mundial. Gra o wszystko” pokazano pozakonkursowo na dwóch festiwalach. Pierwszy był 31 Festiwal Filmowy w Montevideo. Następnie odwiedziliśmy  American Documentary Film Festival w Palm Springs, w Kalifornii.

“Jedna scena” w ramówce Telewizji Polskiej

Druga seria docenianego cyklu “Jedna scena” trafiła na antenę TVP 1. Premierowe odcinki ukazują się w poniedziałki o godzinie 14:00. Powtórki po północy następnego dnia. W najbliższych tygodniach spotkanie między innymi z Ryszradem Bugajskim i sceną z “Przesłuchania”, Robertem Glińskim i sceną z filmu “Cześć Tereska”. W maju planujemy rozmowy z Kazimierzem Kutzem, Mariuszem Trelińskim i Dorotą Kędzierzawską.

Premiera filmu “Mundial. Gra o wszystko” na festiwalu Solidarity of Arts

Dzięki współpracy z festiwalem „Solidarity od Arts”, w Gdańsku po raz pierwszy pokazaliśmy najnowszą produkcję Unlimited Film Operations. Wiele emocji przed, jeszcze więcej w trakcie. Wspaniali goście, doskonała atmosfera. Wielomiesięczna praca nad filmem pozwoliła ukończyć film na czas. Dokument „Mundial. Gra o wszystko” pokazaliśmy w wiekowym kinie „Neptun” (wcześniejszy „Leningrad”). Nie zawiedli goście. Obecnością zaszczycilła nas dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz. Film obejrzeli z nami niektórzy z bohaterów filmu Antoni Piechniczek, Stefan Majewski, Wojciech Borowik i Jarosław Maciej Goliszewski, Dariusz Szpakowski i Tomasz Wołek. Przez kilka dni było nas widać w trójmieście, na plakatach i w gazetach.

Oficjalna strona filmu: www.mundial82.pl

Fotorelacja z premiery na stronie festiwalu Solidarity of Arts

Relacja z premiery na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Reportaż z premiery autorstwa Europejskiego Centrum Solidarności

Zapowiedź premiery na stronie festiwalu Solidarity of Arts

Nowa czołówka UFO

 

Niełatwo o spotkanie z latającym spodkiem. Dlatego w naszej nowej animowanej czołówce skupiliśmy się na śladach obecności UFO. Chcemy żeby ślady naszej obecności były równie zauważalne a ich autorzy równie pożądani jak zdjęcia kosmitów.

pomysł, scenariusz: Michał Bielawski
grafika, dźwięk: Grzegorz Mazur
producent: Łukasz Borzęcki

Zobacz czołówkę w jakości HD na vimeo.com

“Jedna scena” nominowana do nagród Grand Press i PISF

 

Rok 2011 okazał się rokiem szczęśliwym dla naszej produkcji. Cykl “Jedna scena” otrzymał nominację do prestiżowej nagrody prasowej “Grand Press”, w kategorii “Wywiad”. Pierwszy odcinek “Jedna scena z Andrzejem Wajdą” znalazła się w grupie siedmiu najlepszych wywiadów zrealizowanych w 2011 roku, razem z pracami Anny Wacławik-Orpik, Katarzyny Bielas, Angeliki Kuźniak, Piotra Najsztuba, Vadima Makarenki i Grzegorza Sroczyńskiego. Nasza produkcja okazała się jedynym programem telewizyjnym o tematyce kulturalnej w całym konkursie. Wspólnie z pracami wszystkich nominowanych pierwszy odcinek “Jednej sceny” ukazał się na DVD, w specjalnym numerze miesięcznika “Press”, “The Best of Media 2011”.

Drugie wyróżnienie to nominacja do nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, dla tych, którzy w 2011 roku, w szczególny sposób wyróżnili się w promocji polskiego kina. Nominacje oficjalnie ogłoszono 9 maja 2012 podczas 37. Gdynia Film Festival. “Jedną scenę” otrzymała nominację wspólnie z “Aktualnościami filmowymi” Canal+ i nagrodzonym przez PISF programem Stanisława Janickiego “W Iluzjonie”.

Zobacz zwiastun “Jednej sceny” w Kino Polska

Pisali o “jednej scenie”:
Ile waży Teleszyński. Filip obodziński, Newsweek, 30 października 2011